SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 2975122
*
nr 297 5122
Bricka
pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 18:22:10
1
Vinnande bud
2/2 14:01:11
2
150 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 297 5122
Bricka
pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 18:22:10 | 1 | Vinnande bud |
2/2 14:01:11 | 2 | 150 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11